10/05/2016

Cosmopolitan wspiera Warszawskich strażaków

Cosmopolitan wspiera warszawskich strażaków w walce o tytuł
Najtwardszego z Najtwardszych

44-piętrowy budynek apartamentowy Cosmopolitan Twarda 4 stał się ulubionym miejscem ćwiczeń warszawskich strażaków, którzy 911 schodów wieżowca pokonują w czasie krótszym niż 6 minut.

10-osobowa drużyna strażaków z pięciu warszawskich jednostek Ratowniczo-Gaśniczych, podlegających Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy, wybrała wieżowiec Cosmopolitan jako najlepsze miejsce do swoich treningów.
Ćwiczenia polegają na wielokrotnym szybkim wchodzeniu po schodach na 43 piętro – często z pełnym obciążeniem tj. specjalne ubranie, aparaty oddechowe.

Strażacy ćwiczą tu regularnie przed krajowymi i międzynarodowymi zawodami. Biorą udział m.in. w mistrzostwach Najtwardszy z Najtwardszych (Toughest of Toughest), podczas których rozgrywane są 2 formuły: Toughest Firefighter Alive oraz Firefighter Combat Challenge.
„W tych konkurencjach strażacy mierzą się przede wszystkim na polu wytrzymałości i wydolności fizycznej. Jako, że wymagają one silnych nóg – trening wzmacniający na schodach tak wysokiego budynku jak Cosmopolitan jest idealnym rozwiązaniem” – powiedział mł. kpt. Dariusz Bilski, strażak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4

Strażacy startują także w licznych turniejach w bieganiu po schodach tj. Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników w Wieliczce oraz Mistrzostwach Polski Strażaków w bieganiu po schodach, organizowanych w ramach Biegu na Szczyt Rondo 1. W planach mają kolejny start w międzynarodowych zawodach Berlin Firefighter Stairrun.

 

 

QM6A8105_1
 
QM6A8235_1
 
QM6A8273_1