04/05/2016

Jacht Riva Florida Super na Patio Cosmopolitan

Apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 4 wraz z Sup i Ocean Challenge Yacht Club przygotował niecodzienne wydarzenie dla mieszkańców Warszawy oraz fanów żeglarstwa, wysmakowanego designu i sportów wodnych. Na Patio stanął oryginalny jacht Riva Florida Super, rocznik 1963. Unikatowy w skali światowej egzemplarz, który należał do premiera Józefa Cyrankiewicza, mogli obejrzeć mieszkańcy stolicy. Oficjalne otwarcie ekspozycji odbyło się 23 kwietnia 2016 r., inaugurując Cosmopolitan Yachting – dni otwarte jachtingu w Cosmopolitan Twarda 4.
Riva Florida Super jest unikatowym jachtem, jednym
z niewielu przedstawicieli modelu Riva na świecie.
To reprezentant luksusowych, włoskich łodzi, który idealnie wpisuje się w ideę „la dolce vita”. Właścicielami takich jachtów byli m.in Brigitte Bardot, Elizabeth Taylor czy Burt Reynolds, cumowane były w najbardziej luksusowych portach na francuskim Lazurowym Wybrzeżu czy w Monako. Renowacja Rivy Florida Super została przeprowadzona w Polsce, przez profesjonalistów w swoim zawodzie, dzięki czemu każdy detal jest dopracowany i składa się na przemyślaną, dopieszczoną i zgodną z oryginałem całość – mówi Przemysław Tarnacki z firmy Super Yachts, żeglarz, wielokrotny mistrz świata w żeglarstwie, komandor Ocean Challenge Yacht Club.
Ekspozycja jachtu była związana z dniami otwartymi Cosmopolitan Yachting, które odbyły się
w dniach 23-28 kwietnia 2016 r. w Show Room Super Yachts, znajdującym się w aparatmencie 175 w Cosmopolitan Twarda 4. Podczas tego wydarzenia można było uzyskać poradę, jak rozpocząć przygodę ze światem luksusowego jachtingu, wynająć lub zakupić jacht żaglowyczy łódź motorową. Zakończeniem Cosmopolitan Yachting była Cosmopolitan Yachting Night, oficjalna premiera Super Yachts w Polsce, która odbyła się 28 kwietnia w Cosmopolitan.
Super Yachts Sp. z o.o. to wyłączny dystrybutor legendarnych jachtów i łodzi motorowych marki Ferretti, Pershing, Nautor’s Swan i Amel Yachts. Partnerami wydarzenia byli: Bang&Olufsen, Veuve Cliquot, Ocean Challenge Yacht Club, Meble Heban i Cosmopolitan.