25/10/2016

LOCALE – nowa restauracja na Patio Cosmopolitana

Na Patio apartamentowca Cosmopolitan Twarda 4 pojawiła się nowa ciekawa restauracja LOCALE. Jest to już druga odsłona tego brandu w Warszawie, który ma swoich zagorzałych fanów.
– Locale, czyli miejscowy, tutejszy, po prostu swój – taka jest właśnie ta restauracja – twierdzi Bartosz Niewiadomski, kierownik sali przy ul. Twardej. – Powstała z myślą o pasjonatach zakochanych we włoskim jedzeniu, którzy chcą w rodzinnej i niezobowiązującej atmosferze delektować się daniami stworzonymi według oryginalnych włoskich receptur.
LOCALE pokochają amatorzy włoskiej kuchni, wina i stylu życia. Można tu zjeść dobre makarony, bruschettę z szynką parmeńską i grzybami, focaccię, świeże sałatki i oczywiście przeróżne pizze – wypiekane na oczach gości. Ciasto na pizze powstaje na bazie specjalnej mąki, sprowadzanej z Włoch. Na deser szef kuchni poleca fondant czekoladowy z lodami jogurtowymi, truskawkowy tort bezowy i wyśmienitą kawę Cellini.

rsz_qm6a7191
Z całej Warszawy przychodzą tu smakosze na słynne triangoloni – włoskie buraczane pierożki nadziewane kozim serem i miodem, podawane z sosem szałwiowym i pistacjami. Karta jest krótka – co sprzyja szybkim wyborom – i będzie zmieniana dwa razy w miesiącu. Od 11.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku serwowany jest lunch. Codziennie też pojawia się nowe danie dnia.
LOCALE to prosty pomysł na bardzo dobre jeszenie.