05/05/2016

Premiera szwajcarskiego zegarka z kroplą najstarszego na świecie koniaku

26 kwietnia 2016 r. na 42. piętrze budynku Cosmopolitan Twarda 4 odbyła się polska premiera Armin Strom Cognac Watch – szwajcarskiego zegarka z kroplą najstarszego na świecie koniaku.

Armin Strom Cognac Watch to pierwszy szwajcarski zegarek mechaniczny, we wnętrzu którego kryje się alkohol. Nie jest to jednak zwykły trunek, lecz najstarszy koniak na świecie – Gautier z 1762 r. Tak niezwykłe połączenie szwajcarskiej precyzji oraz francuskiej finezji możliwe było dzięki współpracy manufaktury Armin Strom oraz polskiej firmy Wealth Solutions, specjalizującej się w budowaniu kolekcji rzadkich alkoholi. Zegarki Cognac Watch zostały wprowadzone na rynek w limitowanej edycji, liczącej zaledwie 40 egzemplarzy.

Na gości kwietniowej premiery czekała moc atrakcji. Oprócz prezentacji zegarka Cognac Watch, koneserzy mogli podziwiać pokaz sztuki zegarmistrzowskiej w wykonaniu Claude’a Greislera – Głównego Zegarmistrza manufaktury Armin Strom oraz obejrzeć kolekcję najstarszych na świecie butelek whisky oraz koniaków, pochodzących z przełomu XVIII i XIX w. W programie imprezy znalazł się także pokaz sztuki barmańskiej w wykonaniu mistrzów świata w style flair, degustacja koniaków i koktajli przygotowanych na bazie tego trunku oraz koncert Katarzyny Lins