08/08/2016

Sopot stolicą światowego żeglarstwa

Przemysław Tarnacki, ambasador apartamentowca Cosmopolitan Twarda 4, opowiada o regatach Pucharu Świata
Dlaczego tegoroczna 13. edycja regat Pucharu Świata – Energa Sopot Match Race była tak szczególna? Zadaliśmy to pytanie Przemysławowi Tarnackiemu – znanemu polskiemu żeglarzowi, pomysłodawcy sprowadzenia do Sopotu regat match racingowych.

– Po raz pierwszy w historii regat sprowadziliśmy do Polski carbonowe katamarany M32 ze Szwecji – podkreśla Tarnacki. – Można powiedzieć, że jest to Formuła 1 światowego jachtingu. Ogromne prędkości, duża dawka adrenaliny, żeglowanie na jednej płozie przy sopockim molu. Moc atrakcji, tego jeszcze w Polsce nie było!
Przez cztery dni w roku Sopot staje się stolicą światowego żeglarstwa. Do Polski przyjechali najlepsi żeglarze – nazwiska z pierwszej 10-tki aktualnego rankingu światowego, a wśród nich Eric Monnin, Joachim Aschenbrenner, Sam Gilmour, Torvar Mirsky.

rsz_120160729_smr_1825_1

W tegorocznym Pucharze Świata ścigało się osiem jachtów. W pierwszej części zawodów – round robin, gdzie każdy ścigał się z każdym, zdecydowanie najlepszym był Przemysław Tarnacki (Energa Volvo Yacht Racing), który pokonał wszystkich rywali. W ćwierćfinale pomysłodawca i organizator tych regat uległ jednak 1:2 Dejanowi Presenowi. Zwycięzcami okazali się Łukasz Wosiński i Nicklas Dackhammar. Polak triumfował w zawodach Pucharu Świata na jachtach Diamant 3000, natomiast Szwed wygrał rywalizację katamaranów M32 w cyklu World Match Racing Tour.

rsz_20160729_smr_0257

Podczas regat na sopockim molo apartamentowiec Cosmopolitan witał swoich gości w specjalnej, wydzielonej strefie. Wszyscy zainteresowani mogli napić się drinka “Cosmopolitan”, a także zapoznać z ofertą najpiękniejszych apartamentów w centrum Warszawy.
Szczegóły kolejnej edycji prestiżowych regat zostaną przedstawione na konferencji prasowej w warszawskim apartamentowcu Cosmopolitan Twarda 4, gdzie na 17. piętrze Tarnacki założył Yachting Lounge, wyjątkowe miejsce spotkań amatorów eleganckiego jachtingu.

rsz_20160729_smr_2674rsz_20160729_smr_0113