12/04/2017

Dzieci i gwiazdy udekorowały największą warszawską pisankę na Placu Grzybowskim!

Andrzej Pągowski, Radzimir Dębski, Katarzyna Sokołowska i dziesiątki małych artystów z pobliskiej szkoły oraz domu dziecka. To oni wspólnie stworzyli największą warszawską pisankę na Placu Grzybowskim. Kolorowe jajo wielkanocne to efekt niesamowitej akcji „Wypisz, wymaluj – Cosmopolitan charytatywnie na święta.” Jajo trafi na licytację, z której dochód zasili Dom Dziecka nr 2 w Warszawie.

50 dzieci z Domu Dziecka nr 2 przy ul. Grzybowskiej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 220 w Warszawie, zamieniło wielkanocne jajo w piękną kolorową pisankę. W dekorowaniu pomogli im sąsiedzi z Placu Grzybowskiego, znani mieszkańcy budynku Cosmopolitan. Wśród nich był m.in. kompozytor Radzimir Dębski. Dlaczego zaangażował się w tę akcję?

Lubię inicjatywy, z którymi wiąże się jakieś przesłanie. W tym wypadku mamy lokalną społeczność
i dzieci zaangażowane w pomoc wychowankom domu dziecka. Razem ozdabiamy pisankę, poznajemy się, ale przede wszystkim spędzamy razem czas, dobrze się przy tym bawiąc
– komentuje Jimek.

Projekt ozdobienia dwumetrowego jaja przygotował znakomity polski artysta i grafik Andrzej Pągowski.

Z radością obserwowałem, jak ci mali artyści twórczo rozwinęli moją propozycję. Dzieciom wystarczy mała podpowiedź a ich kreatywność wypełni resztę. Prawdziwy artysta powinien mieć w sobie jak najdłużej wrażliwość dziecka – mówił Pągowski.

Jak wyglądało wspólne dekorowanie pisanki?

 

 

Dzieci zaskoczyły nas swoją kreatywnością i otwartością – mówi Karolina Ferenstein-Kraśko, która prowadziła wtorkową akcję. – Początkowo były lekko nieśmiałe, ale już po chwili przekrzykiwały się
w pomysłach, jak udekorować poszczególne części pisanki
– dodaje.

Aktorka Natalia Klimas opiekowała się podczas dekorowania jaja grupą 10-latków.

Przez chwilę sama poczułam się jak dziecko i myślami wróciłam do błogich lat dzieciństwa. Dzieci mają w sobie niesamowitą energię, a swoją wyobraźnią i pomysłami potrafią zarazić nawet największego sceptyka – śmiała się Natalia. – Nasza część pisanki jest niezwykle kolorowa! Z dumą patrzyłam jak dzieci ze sobą współpracują i dzielą się swoimi pomysłami – dodawała.

W trakcie zabawy starsze dzieci wzięły udział w historycznej grze miejskiej przygotowanej wspólnie
z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 220 im. Stanisława Kopczyńskiego. Przez pół godziny poznawały zakamarki Placu Grzybowskiego i rozwiązywały zagadki związane z jego wyjątkową historią. Później przygotowano dla nich jeszcze quiz z nagrodami. Na koniec przyłączyły się do malowania wielkanocnej pisanki.

Dwumetrowe jajo wielkanocne będzie można oglądać na Placu Grzybowskim przez całe Święta.
Następnie trafi na licytację, z której dochód w całości zostanie przekazany na potrzeby Domu Dziecka nr 2 przy ul. Grzybowskiej – tłumaczy Karolina Kaim, prezes Tacit Investment, właściciela Cosmopolitan i organizatora eventu.

 

 

Dzieci dekorowały dwumetrowe jajo pod okiem animatorów, przygotowały także kolorowe ozdoby świąteczne, które zabrały ze sobą do domu. Były także konkursy z nagrodami a wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki.

Pisankę można oglądać na Placu Grzybowskim do 18 kwietnia. Szczegóły dotyczące licytacji znajdą się na oficjalnym profilu Cosmopolitan na Facebooku – High Level.

——————————————————

Cosmopolitan to wyjątkowy apartamentowiec zaprojektowany przez światowej sławy architekta Helmuta Jahna. To najwyższy standard wykończenia, komfort i bezpieczeństwo dostępne w niepowtarzalnej przestrzeni Placu Grzybowskiego.

Tacit Investment to doświadczony inwestor z silną pozycją kapitałową – prekursor na rynku nieruchomości ekskluzywnych w Polsce. Tworząc nowe kategorie produktowe i realizując najlepsze jakościowo projekty premium, nadaje ton dyskusji o przyszłości rynku tego typu nieruchomości w Polsce.

Kontakt dla mediów:

Magdalena Budnik

+48 602 151 176

magalena.budnik@tacit.com.pl