27/06/2017

Helmut Jahn, jeden z najwybitniejszych architektów XXI wieku odebrał Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy

Twórca ponad 100 obiektów architektonicznych na całym świecie został doceniony również
w Polsce. Jego dzieło – Cosmopolitan Twarda 4 otrzymał nagrodę w kategorii „Architektura mieszkaniowa – pojedynczy obiekt”. Helmut Jahn odwiedził Warszawę, by osobiście odebrać nagrodę.

Spotkanie z Helmutem Jahnem, w którym wzięli udział przedstawiciele Towarzystwa Urbanistów Polskich, Politechniki Warszawskiej oraz najbardziej uznani polscy architekci, zorganizowano
w budynku Cosmopolitan ponad 160 metrów nad ziemią – w miejscu z niepowtarzalną panoramą na całą Warszawę. Nagrodę przekazał architektowi wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

Dzisiejszy krajobraz Warszawy diametralnie różni się od tego sprzed kilkunastu lat. Dzisiaj nikt nie ma już wątpliwości, że to dynamiczna, tętniąca życiem europejska stolica, która swoją ofertą dla mieszkańców i biznesu skutecznie konkuruje z innymi metropoliami. Cieszymy się, że uznani architekci o międzynarodowej sławie, tacy jak Helmut Jahn, mają swój osobisty wkład w rozwój naszego miasta. Doceniamy ich pracę oraz dzieła, czego dowodem jest Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy dla twórcy apartamentowca Cosmopolitan Twarda 4 – mówił wiceprezydent Olszewski.

Helmut Jahn dziękując za nagrodę powiedział:

– Ten budynek to nasz pozytywny wkład w życie miasta i jego mieszkańców. Udało nam się dać Warszawie to, czego to miasto potrzebowało, czyli budynek tej właśnie klasy. W ten sposób sprawiliśmy, że miasto zmieniło się na lepsze, świat zmienił się na lepsze a przecież dziś to jest najistotniejsze.

Projekt apartamentowca to pierwsze i jak dotąd jedyne dzieło Helmuta Jahna w Polsce.

– Dzięki pasji Helmuta Jahna powstał nowoczesny budynek, który doskonale wpisał się w charakter
i otoczenie Placu Grzybowskiego. Odpowiada na potrzeby mieszkańców, ale także sąsiadów, Warszawiaków, korzystających ze wspólnej przestrzeni –
mówiła Karolina Kaim prezes Tacit Investment.

Drugiego dnia swojego pobytu w Polsce Helmut Jahn spotka się z grupą studentów architektury kilku warszawskich uczelni. Odpowie na ich pytania i porozmawia o sztuce projektowania oraz inspiracjach towarzyszących projektom realizowanym przez architekta na całym świecie.

Helmut Jahn to jeden z największych architektów wymieniany przez znawców w jednym rzędzie
z takimi sławami jak Norman Foster czy Zaha Hadid. Jest autorem ponad 100 prestiżowych projektów na całym świecie, między innymi kompleksu Sony Center w Berlinie, najwyższego budynku w Filadelfii – One Liberty Place, Highlight Munich Business Towers czy State of Illinois Center w Chicago. American Institute of Architects już w 1991 roku zaliczyło go w poczet najbardziej wpływowych amerykańskich architektów.

 

Cosmopolitan to 44-piętrowy apartamentowiec o wysokości 160 metrów. Całkowicie przeszklona fasada zapewnia niesamowity widok na panoramę Warszawy. To najwyższy standard wykończenia, komfort i bezpieczeństwo dostępne w niepowtarzalnej przestrzeni Placu Grzybowskiego. Budynek zlokalizowany jest przy ulicy Twardej 4 w Warszawie. Tacit Investment to doświadczony inwestor
z silną pozycją kapitałową – prekursor na rynku nieruchomości ekskluzywnych w Polsce. Tworząc nowe kategorie produktowe i realizując najlepsze jakościowo projekty premium, nadaje ton dyskusji o przyszłości rynku tego typu nieruchomości w Polsce.

 

Kontakt dla mediów:

Magdalena Budnik

+48 602 151 176

magdalena.budnik@tacit.com.pl