20/12/2016

Katamaran cumuje w sercu Warszawy

W dniach 29 listopada – 4 grudnia pod szklanym patio Apartamentowca Cosmopolitan będzie można podziwiać ultranowoczesny katamaran Volvo Roca. Jest to jedyna i niepowtarzalna okazja dla mieszkańców Warszawy na obejrzenie z bliska tego niezwykłego, morskiego bolidu. To na nim wiosną 2017 roku, wielokrotni mistrzowie świata w żeglarstwie Przemysław i Piotr Tarnaccy, dokonają próby bicia rekordu prędkości Polski w żegludze.

 

Katamaran klasy Phantom International wykonany jest z materiałów wykorzystywanych w przemyśle kosmicznym (Carbon, Kevlar, Spectra). Jego specjalna konstrukcja umożliwia mu lot na hydro-skrzydłach nad wodą z prędkością dochodzącą do 80km/h. 10-metrowy maszt, 5-metrowe pływaki, przy wadze zaledwie 155 kg, dają wyobrażenie o tym z jak bardzo ekstremalną łodzią mamy do czynienia.

To jedyna tego typu jednostka w Polsce. Do jej opanowania konieczne są spore umiejętności i doświadczenie żeglarskie. Cieszy nas możliwość pokazania go szerszej publiczności, która na co dzień nie ma możliwości uczestniczenia w zawodach żeglarskich. Na tych kilka, wyjątkowych dni Cosmopolitan staje się mariną naszego katamaranu, do której mogą zawitać całe rodziny z dziećmi – mówi Przemysław Tarnacki.

Wyczynowy jacht Volvo Roca to zapowiedź i symbol wydarzenia Cosmopolitan Yachting Night, które odbędzie się 30 listopada na 42 piętrze Apartamentowca Cosmopolitan. Impreza skierowana jest do kręgów biznesowych zainteresowanych szeroką tematyką żeglarstwa, we wszystkich jej odsłonach. Organizatorzy wieczoru zaprezentują głośne projekty z tej dziedziny oraz światowe nowości i trendy jachtowe a towarzyszyć im będą znamienici goście branży jachtowej z całego świata.

29.11 – 4.12., budynek Cosmopolitan, ul Twarda 4.

katamaran