13/03/2017

Marcin Kydryński i jego Indie na 42 piętrze Cosmopolitan

Ludzie kultury, sztuki, biznesu i mediów na dalekowschodniej wyprawie z Marcinem Kydryńskim. O Indiach znany podróżnik i fotograf opowiadał podczas wydarzenia zorganizowanego na 42 piętrze wyjątkowego, warszawskiego apartamentowca Cosmopolitan. Było to już trzecie spotkanie w ramach cyklu „4 STRONY ŚWIATA”.

Unoszący się zapach kurkumy, ciepłe światło, pełne kolorów wnętrza oraz muzyka stworzyły na 42 piętrze Cosmopolitan niepowtarzalny klimat Dalekiego Wschodu. Zaproszeni goście wysłuchali ciekawych historii i wspomnień z podróży dziennikarza, podziwiali też wieczorną panoramę Warszawy z wysokości 150 metrów nad ziemią. Marcin Kydryński opowiadał
o swojej fascynacji Indiami.

Podróże zawsze nas wzbogacają, ale wyprawy do Indii w sposób szczególny. Warto odwiedzać ten kraj, bo każda wyprawa w to miejsce to spotkanie z pradawną kulturą, historią i ludźmi. Te spotkania czynią nas lepszymi – mówił Marcin Kydryński.

Gościem specjalnym wydarzenia był Jego Ekscelencja Ambasador Indii w RP Pan Ajay Bisaria, który brał udział w dyskusji, opowiadał o swojej ojczyźnie a także podziwiał wybrane fotografie z wyprawy podróżnika. Bogactwo barw prezentowanych zdjęć wypełniło specjalnie zaaranżowaną przestrzeń 42 piętra Cosmopolitan.

– Dziś Indie są w Warszawie. Nie można spotykać się i rozmawiać o Indiach w miejscu, które nie ma nastroju. Tu mamy dziś wszystko – kolory, zapach i smak. Wszystko co dziś tu widzę, zbliżyło nas do istoty rzeczy – kawałek Indii jest dziś w tym miejscu, 150 metrów nad Warszawą – mówił Marcin Kydryński.

Każde ze spotkań w cyklu „4 strony świata” odbywa się w jednym z czterech rogów budynku Cosmopolitan symbolizujących 4 krańce świata. Wcześniej Marcin Kydryński opowiadał już o swoich wyprawach do Afryki oraz o podróżach i życiu w Lizbonie. Tłem wspomnień i rozmów były spektakularne widoki Warszawy.

Cosmopolitan to nowoczesny, całkowicie przeszklony budynek, zaprojektowany przez jednego z najwybitniejszych architektów XXI w. Helmuta Jahna. To wykończone, gotowe do zamieszkania apartamenty premium z dużymi i co ciekawe – otwieranymi oknami. To jasne wnętrza, niepowtarzalny klimat i spektakularne widoki. Budynek zyskał już stałe miejsce na mapie kulturalnych wydarzeń w Warszawie. Organizowane są tam wystawy, koncerty

i spotkania z ciekawymi ludźmi. Ryszard Horowitz, Wisława Szymborska, Anna Maria Jopek, Radzimir Dębski, czy Marcin Kydryński – to tylko część wybitnych artystów, których prace bądź oni sami gościli na 42 piętrze Cosmopolitan.