22/02/2017

TANGO & HAVANA NIGHT

TANGO & HAVANA NIGHT
Love is IN the air – walentynkowy wieczór z Anną Marią Jopek i płytą „Minione”

14 lutego przy ul. Twardej 4 spotkały się: miłość, przedwojenne polskie tanga i kubański temperament. Dzięki wyjątkowej atmosferze stworzonej na 42 piętrze apartamentowca Cosmopolitan, goście „Tango & Hawana Night” mogli przenieść się do dekadenckiej Warszawy lat trzydziestych i na energetyczną Kubę jednocześnie.

Niezwykły wieczór związany był z premierą najnowszej muzycznej produkcji Anny Marii Jopek – albumu „Minione”, będącego wskrzeszeniem najpiękniejszych polskich tang. Wokaliska powołała je na nowo do życia wraz z kubańskim trio Gonzalo Rubalcaby.

Podczas rozmowy z prowadzącym spotkanie Jarosławem Kuźniarem, artystka przedstawiła kulisy powstawania nowej płyty. Anna Maria Jopek opowiedziała o inspiracjach, procesie twórczym oraz współpracy z jednym z najwybitniejszych pianistów improwizujących naszych czasów – Gonzalo Rubalcabą.
Lwia część materiału na płytę powstała w apartamentowcu przy Placu Grzybowskim w samym sercu Warszawy, skąd rozciąga się jeden z najbardziej zapierających dech widoków na stolicę. Na to co nowe i co minione w tym mieście, a jednak wciąż obecne w sercach
i życiu mieszkających tu ludzi – mówiła Anna Maria Jopek.
Piosenkarka zapowiedziała również trasę koncertową, która pozwoli szerszej publiczności na zetknięcie się z tym premierowym projektem na żywo, w najpiękniejszych salach koncertowych w kraju. Polskie tournee rozpocznie się 21 marca w Toruniu i obejmie 11 miast.

Tego dnia na 42. pietrze – blisko gwiazd pojawiły się osobistości ze świata muzyki, mody
i mediów: Stanisław Soyka, Adam „Nergal” Darski, Jerzy Petersburski Jr, Katarzyna Sokołowska, Marzena Rogalska, Anna Maruszeczko, Krzysztof „Jankes” Jankowski, Katarzyna Montgomery, Joanna Racewicz, Karolina Ferenstein-Kraśko czy Maria Niklińska.

Apartamentowiec Cosmopolitan – warszawska kolebka twórczości

Budynek Cosmopolitan usytuowany w centrum miasta, u zbiegu ulic Twardej i Emilii Plater, to nowa, niebanalna przestrzeń użytkowo-mieszkalna w prestiżowym otoczeniu. Zaprojektował go Helmut Jahn – jeden z najwybitniejszych architektów XXI wieku. Całkowicie przeszklona fasada zapewnia niesamowity widok na panoramę Warszawy. Apartamentowiec to miejsce licznych, prestiżowych wydarzeń kulturalnych, towarzyskich oraz biznesowych, swoiste kosmopolityczne serce Warszawy. To tu organizowane są imprezy inaugurujące nowe albumy muzyczne lub publikacje literackie oraz konferencje prasowe twórców z branży muzycznej czy filmowej. Również tutaj na 9 piętrze znajduje się warszawska muzyczna przystań Anny Marii Jopek, miejsce wytchnienia ale także inspiracji
i kreacji, w którym powstają utwory na jej niezwykłe, uduchowione płyty.